Het nieuwe jaar is begonnen. Met een hoop gedonder en toestanden en met als absolute dieptepunt de Bestorming. Nee, niet van de Bastille, het symbool van onderdrukking maar van het Capitol, het symbool van democratie in Gods own country, the land of the free and the home of the brave. Het is diep triest dat het zo ver heeft kunnen komen. Ik hoop dat de verantwoordelijken voor deze wandaad streng gestraft zullen worden. Dit kan men nu eenmaal niet toestaan. Bestorming van het parlement is geen uiting van een mening of een vorm van vreedzaam protest. Het is wat het is en dat is een poging tot een staatsgreep. Een vorm van hoogverraad.
Het nieuwe jaar is begonnen. het is weer tijd voor een up-date van de rubriek mobiliteit. We gingen er tot voor kort vanuit dat we konden doen en laten wat we wilden en dat we konden gaan en staan waar we maar wilden. We waren immers vrije burgers van een vrij land. Als de regering van mening is dat om een of andere reden onze vrijheid en mobiliteit beperkt diende te worden dan was het aan de regering om aan te geven waarom dit nodig is. Dat leek vanzelfsprekend maar het corona virus gooit roet in het eten. Vandaar een reeks van verdere beperkingen in onze mogelijkheden om mobiel te zijn. Maatregelen zijn nodig maar soms draait men ook wel eens door. tegen de kerstdagen draaide men door.
Het begon met de ontdekking dat het corona virus gemuteerd was. Dit is niks bijzonders. Virussen doen dit nu eenmaal. Het virus dat corona veroorzaakt is vermoedelijk een mutant dat van vleermuizen op mensen is overgesprongen. Maar de nieuwe variant is besmettelijker dan de oude variant en het lukt nauwelijks om grip te krijgen op corona. Het is ook in Europa of beter gezegd juist in Europa helemaal uit de hand gelopen. Dan kun je geen varianten gebruiken die nog besmettelijker zijn dan de oude. De nieuwe variant werd het eerst ontdekt in Groot Brittannië. Bestuurders raakten in paniek en voor een paar dagen was het land volledig van de buitenwereld afgesloten. Toen kwam het gezond verstand terug. Het virus bleek ook al in andere landen aanwezig te zijn. Het heeft geen nut om Groot Brittannië van de rest van de wereld af te sluiten. Bovendien kun je geen duizenden vrachtwagens met chauffeur laten staan. Men ging over tot testen en iedereen die een recent negatief testresultaat kan laten zien mag weer het land in. Maar men was even helemaal dolgedraaid en dat is geen goede zaak. Een corona pandemie is ernstig maar het is niet het einde van de wereld. De vaccins zijn beschikbaar en het inenten is begonnen. Met een strikte naleving van voor de hand liggende maatregelen moet het mogelijk zijn om grip op de situatie terug te krijgen. Hier en daar zullen aanvullende maatregelen nodig zijn. prima, het is duidelijk, zorg dat je grip krijgt op het virus.
En dan is er ook nog de toestand om een fatsoenlijke deal te bereiken tussen Groot Brittannië en de Europese Unie.
Een serie links uit de Nederlandstalige online mainstream nieuws sites;
20/12 – WHO roept Europese landen op tot actie tegen virusmutatie
20/12 – Crisisberaad EU-landen over zeer besmettelijke coronamutatie Verenigd Koninkrijk
20/12 – Geen Eurostar-treinen wegens Belgisch inreisverbod
20/12 – Ook veerdiensten mogen geen reizigers van VK naar Nederland vervoeren
20/12 – Britse veerboten niet meer welkom, meer landen sluiten grens voor reizigers VK
20/12 – Honderden Nederlandse chauffeurs vast in Verenigd Koninkrijk
20/12 – Minister De Jonge onderzoekt meer maatregelen na mutatie coronavirus
20/12 – Nog geen handelsakkoord Europa en Londen, deadline gepasseerd
21/12 – Verenigd Koninkrijk bijna volledig afgesneden van de buitenwereld wegens gemuteerd coronavirus
21/12 – Dit weten we nu over de nieuwe Britse coronavariant
21/12 – Vlamingen zitten onverwacht vast in Verenigd Koninkrijk: “De sfeer is hier momenteel heel bedrukt”
21/12 – Organisatie WK darts roept spelers op met Kerst in hotel te blijven
21/12 – Acht prangende vragen over de nieuwe variant van het coronavirus
21/12 – Brits graafschap sluit snelwegen naar Dover voor vrachtverkeer
21/12 – VK op slot, advies aan gestrande Nederlanders: zoek veilig onderkomen
21/12 – Kabinet rekent op ’zelfredzaamheid’ Nederlanders in VK
21/12 – VK komende dagen geïsoleerd, ‘voor het eerst in tientallen jaren’
21/12 – Groot-Brittannië afgesloten van wereld, chaos in havens verwacht
21/12 – Vrees voor lege schappen in Groot-Brittannië nu grenzen dicht zijn
21/12 – Engeland afgesloten, geen vliegtuigen, treinen of veerboten
21/12 – Britten geïsoleerd: ‘Schrikbeeld van no-deal-brexit zie je in de praktijk’
22/12 – ‘Frankrijk en VK willen vrachtverkeer snel hervatten, gesprekken lopen nog’
22/12 – ‘Over twee weken duidelijk of vaccin werkt tegen gemuteerde coronavariant’
22/12 – Coronamutatie via ons land naar België: “Contact met Nederland wordt gevaarlijker en gevaarlijker”
22/12 – Recordaantal coronabesmettingen in Groot-Brittannië
22/12 – Ook verbod op vluchten vanuit Zuid-Afrika naar Nederland, geen repatriëringen
23/12 – Vanaf 29 december negatieve coronatest verplicht bij vliegreis naar Nederland
23/12 – Reizigers uit VK en Zuid-Afrika weer welkom, wel negatieve coronatest nodig
23/12 – Haven Dover weer open, dagen nodig voor normale verkeersstroom
23/12 – KLM hervat woensdag het passagiersvervoer vanuit het VK
23/12 – Bijna 40.000 nieuwe Britse coronagevallen in een dag tijd
23/12 – RIVM: Britse coronavariant verspreidt zich door Nederland
24/12 – Viroloog Marion Koopmans: ‘Het nieuwe coronavirus kan hier ook ontstaan’
24/12 – Dit weten we over de Zuid-Afrikaanse en Britse mutatie van het coronavirus
24/12 – Brexit-akkoord ‘binnen handbereik’, persconferenties Johnson, Von der Leyen verwacht
24/12 – Onderhandelaars EU en Verenigd Koninkrijk sluiten brexitdeal
25/12 – 1100 militairen ingezet om gestrande vrachtwagenchauffeurs thuis te krijgen
25/12 – Britse mutatie van coronavirus duikt in steeds meer landen op
26/12 – Nieuwe, strenge coronamaatregelen in Verenigd Koninkrijk en Oostenrijk
26/12 – Engeland, Spanje, Frankrijk, Nederland, Denemarken: de nieuwe variant vliegt over Europa
30/12 – Waarom de Britten zich zo’n zorgen maken over nieuwe coronavariant
30/12 – Adviseurs in OMT bijeen over ‘Britse variant’ coronavirus
30/12 – Britten krijgen eerst één dosis van vaccin om zo snel mogelijk groepsimmuniteit te bereiken
31/12 – Britse politiek staat achter de Brexit-deal
31/12 – Eerste studies bevestigen vrees: nieuwe variant 50 procent besmettelijker
31/12 – Queen Elizabeth ondertekent brexit-deal: afspraken kunnen 1 januari ingaan
02/01 – Record aantal besmettingen in Verenigd Koninkrijk ondanks strenge lockdown
03/01 – Tien Britten geweigerd in Nederland sinds Brexit op 1 januari
04/01 – Engelse ziekenhuizen stromen over: 57.000 besmettingen per dag
05/01 – Dit weten we van de Zuid-Afrikaanse variant van het coronavirus
08/01 – Pfizer: vaccin werkt ook tegen de gemuteerde virussen
Het gezonde verstand is weer even terug gekeerd maar het is verontrustend hoe snel onze bestuurders in paniek raakten en hun verstand verloren. Ze dienen het hoofd koel te houden en eerst ruggenspraak te houden met de experts voor dat ze met grof geschut gaan waar precisie maatregelen vereist zijn.
Voor zover de rubriek mobiliteit. Vergeet niet mobiel is ons grondrecht. Laat u dit niet zo maar afpakken. Verlang tekst en uitleg van onze bestuurders over nut en noodzaak van de voorgestelde maatregelen.
De narigheid is dat de bestorming (..) van het Capitool niet op zich staat. Ooit in het verleden deden de Black Panters iets soortgelijks daar in de VS. Weet niemand meer kennelijk. Enkele maanden geleden ging BLM samen met Antifa in diverse steden over tot plundering, brandstichting en zelfs moord. Links zwijgt. Want de ‘goede zaak’. Dat is wel erg eenzijdig natuurlijk. Dat we met virusmutaties van doen hebben is geen verrassing. Bij griep zie je hetzelfde dus dat is een bekend fenomeen. Het er mee omgaan is een ander verhaal. Vaccinatie moet gaan helpen en ons gedrag. We zullen zien. Als het zo doorgaat hoeven we straks niet meer terug naar normaal (..) want zijn de winkels kapot, veel bedrijven failliet, werken onze luchtvaart en OV-bedrijven niet meer (geen geld is geen subsidie) en zo meer. Ik heb de eerste slachtoffers al gesproken, Bedrijf gesloten, op straat….
LikeGeliked door 1 persoon
Ja beperkingen voor onze vrijheid maar het is nu nodig dat we het allemaal samen doen…toch?
Ha ga niet alle linken openen is me wat veel
Groetjes en stay safe
LikeGeliked door 1 persoon
We zitten nu bijna een jaar met het corona virus. Vaak slechte communicatie over gevolgen en wat mensen moeten doen .De politiek die elkaar vaak tegen spreekt, De virologen die bedreigd worden, en een deel van de mensen dat alleen zijn eigen genoegens volgt en erg asociaal is. Eindelijk een vaccin dat gebruikt wordt als wondermiddel ,mensen hoop geeft en dat dan weer wel en even nadien niet voldoende kan geleverd worden. Beelden tonen ons al die egoïstische mensen die alles aan hun laars lappen en met een massa gaan skiën of op reis gaan. Een minister van onderwijs die denkt god te zijn.. en zijn beleid altijd maar meer doordrukt en de nieuwe gemuteerde corona virus waar niemand goed weet wat mee aan te vatten en die speculaties dat de jeugd minder kennis heeft en die lat die men altijd hoger legt met meer testen en weinig nadenken. Heb heel mijn leven in het onderwijs gestaan en als de beleidsvoerders nu eens verder dan hun neus lang is zouden zien zouden ze begrijpen dat de kinderen niet dommer worden. Ze zouden de Belgische kinderen apart moeten testen en niet in geheel van alle schoollopers en dan zouden ze een reëel beeld hebben en zien waarom de curve daalt. Ik had ooit 8 nationaliteiten in mijn klas op een groep van 32 kinderen. Buiten onze Belgen sprak geen enkel kind de taal.. weet dan dat dit de kwaliteit van het onderwijs aan banden heeft gelegd en dat op den duur de slaagkans alles positief af te sluiten nihil is. Op het moment heeft 3 op 10 inwoners bij ons een niet Belgische achtergrond. In plaats van zich blind te staren op die toetsen Zou men beter eens op een andere manier gaan testen en stoppen van verdraaide beelden rond te sturen. Ik ben voor een multiculturele toekomst maar geef dan toe waarom het peil van de toetsen zo laag is. Op welk vlak we ook kijken, .mensen worden ontmoedigd. Wanneer gaan onze beleidmakers eens terug met hun voeten op de grond staan,?Mensen moeten voor hun veiligheid en zeker voor die van anderen zorgen
LikeGeliked door 1 persoon