De hittegolf – deel 3
De hittegolf is eindelijk voorbij. Om dit voor elkaar te krijgen dient de temperatuur onder de 25 °C te komen. Dit is gisteren, vrijdag 10 augustus, eindelijk gelukt. Zie Het kaartje van de KNMI over de maximum temperaturen in Nederland.
Het heeft dan ook lang genoeg geduurd. De volgende links vertellen iets over de duur van het geheel;
Tweede landelijke hittegolf een feit
Hittegolf in Twente breekt record: het was 29 dagen (zeer) warm
Weer plaza – Mijlpaal: 50ste zomerse dag van 2018
Alleen het hitterecord uit 1944 is niet gebroken. Maar dat was dan ook uitzonderlijk hoog. Maar wat niet is kan nog komen. De zomer is nog niet voorbij;
Hitte in Nederland: de records
Hitterecord 1944 niet gebroken door Saharazand
Meteoroloog: ‘Deze hitte kan tot oktober duren’
Weerwoord – Overzicht hittegolven op KNMI stations in 2018
De hitte leidde ook tot droogte. Dat is minder leuk. Een regelmatig buitje nachts was mooi geweest. Maar dat heeft niet mogen zijn. Dus droogte met allerlei vervelende gevolgen;
Al 47 dagen geen regen in Zuid-Limburgse Noorbeek: zo droog is het bij jou in de buurt
Dit jaar is een van de droogste jaren
Voorjaar en zomer van 2018 tot nu toe de droogste ooit gemeten
Het gaat maar niet regenen: ‘Droogterecord 1976 gaat eraan’
Nederland zo droog dat zelfs historische akkers weer zijn te zien
Droogte brengt historische sporen bij Den Bosch aan het licht
Einde aan droogte in zicht? Het wachten is op twee weken lang elke dag regen
’Drie maanden typisch Nederlands weer nodig’
De droogte heeft allerlei vervelende gevolgen. Oogsten mislukken, tekort aan drinkwater, scheepvaart heeft er last van. Mensen raken gefrustreerd door de hitte en klagen en andere dingen doen;
Waterverdelingscommissie woensdag bijeen voor overleg maatregelen laagwater
Officieel landelijk watertekort, drinkwater niet in gevaar
In het hele land dreiging van smog
Droogte zet relatie tussen aardappeltelers en frietindustrie op scherp
Fruittelers verwachten deze herfst kleinere appels en peren door droogte
Bierbrouwers vrezen gersttekort door slechte oogst
Rijkswaterstaat sluit sluizen bij Tiel voor scheepvaart om verzilting tegen te gaan
Bruggen Amsterdam dicht vanwege hitte, deel scheepvaart gestremd
Klaag jij over de hitte? Dan ben je effectief bezig
11 tips om je af te reageren als je het warm hebt
Het kan niet anders of de overheid en de politiek dienen met maatregelen te komen. Plannen worden gemaakt, tekortkomingen worden benoemd, oplossingen aangedragen en onvermijdelijk wordt er een link gelegd nat klimaatverandering. Als de Aarde als maar warmer wordt is het aannemelijk dat ook de hittegolven vaker optreden, langer duren en warmer worden. Vandaar dat het een rol gaat spelen in de politiek.
‘Nederlandse delta moet zich beter wapenen tegen droogte’
Europese Commissie versoepelt landbouwregels wegens droogte
Rabobank wil gedupeerde boeren tegemoetkomen
Hittegolf maakt klimaatverandering tot belangrijk onderwerp bij Zweedse verkiezingen
Hoe maak je een hete stad aangenamer?
Dilemma: Haal ik een airco in huis?
Wereldwijde ‘hittetijd’ dreigt, zeggen onderzoekers
Is droogte onze toekomst? ‘Pas in 2060 is een zomer als deze normaal’
De hittegolf is voorbij. De droogte is voorbij. Het weer is weer normaal. Maar ieder voordeel heeft zijn nadeel.
RIVM trekt Nationaal Hitteplan in na temperatuurdaling
Verkoeling na hittegolf: regen- en onweersbuien boven Nederland
Hoe je voor te bereiden op erbarmelijke omstandigheden van 21 graden en af en toe regen?
Hiermee wil ik deze serie over de hittegolven van 2018 afsluiten. Laten we hopen dat de hitte niet meer terugkeert. Althans niet meer deze zomer en dit jaar. Wat de toekomst ons brengt weten we gelukkig niet. We hebben geen kristallen bol die ons dit kan vertellen. Ook de wetenschappers en de activisten van Greenpeace hebben dit niet.
Verder nog het een en ander in de social media over de verdwenen hittegolven van De Bilt over de periode 1901 tot en met 1951. Ik wil u deze discussie net onthouden omdat het wel een heel drastische verkorting is van de oude lijst naar de nieuwe lijst en het ergens best wel vreemd is dat men pas in 2016 de noodzaak voelde bij het KNMI om de meetreeksen die ten grondslag liggen van de lijst te herzien. Als er werkelijk zoveel mis was met de oude meetmethode had men dit toch veel eerder kunnen doen.
Climategate.nl – Crowdfunding: onderzoeksproject hittegolven in Nederland
Klimaatgek – Een hele reeks artikelen geweid aan dit vraagstuk
Klimaatverandering – de vreselijke opwarming
BNN-Vara – Helft hittegolven blijkt geen hittegolf
Hittegolven verdwijnen als sneeuw voor de zon
KNMI schrapt 16 hittegolven na nieuwe meting
Slechts een paar van de vele opmerkingen op het internet over de verdwenen hittegolven. Heeft het KNMI gelijk en werd er over de periode 1901 tot en met 1951 verkeerd gemeten vooral tijdens warm en heet weer? Het is mogelijk en om een instantie als het KNMI te beschuldigen van vals spel dien je wel over deugdelijk bewijs te beschikken. Maar het blijft een drastische reductie die heel laat namelijk pas 65 jaar later plaats vindt.
Die hoge temperaturen, waren, ’s nachts echt niet te verdragen.Ik ben er heel gevoelig voor.Kon niet,meer slapen of eten .Ik ben begunstigd want heb 10 jaar geleden in mijn slaapkamer een aircondition laten plaatsen want 32° graden door de heel dikke muren(oude woning)en heel de dag zon op die muur maakten me ziek.Vorige jaren 3 tal nachten gebruikt .
nu alle nachten continu gebruikt wat zich wel zal doen opmerken aan mijn rekening. Maar ziek worden was voor mij geen keuze.Heb toen maar ingegrepen.Ik had geen andere mogelijkheid.
LikeGeliked door 1 persoon
Het was echt niet leuk meer. Gelukkig is het nu weer voorbij. Ik weet niet of deze zomer een eenmalige uitschieter is geweest of een voorbode van meer van dit soort hittegolven.
LikeLike
Heb graag zomermaar temperaturen boven 26) maken me ziek
LikeGeliked door 1 persoon